Kasulikud lingid ja kontaktid

MTÜ Peaasjad vaimse tervise portaali kodulehekülg asub aadressil www.peaasi.ee

Noorte vaimse tervise portaali Peaasi.ee kaudu on võimalik küsida nõu kõikides vaimse tervisega seotud küsimustes, ka siis kui on raske eristada, kas tegemist on probleemi, häire või iseenesest mööduva enesetunde muudatusega. Näiteks võivad enesetunnet häirida ärevus, muretsemine, mustad mõtted, teotahtetus, meeleolu langus, probleemid une või toitumisega. Vastuseid saab paranemisvõimaluste ning erinevate ravilahenduste kasutamise osas. Samuti saab abi õige pöördumiskoha leidmisel, kui soovitakse teada kuhu, millise spetsialisti poole ning kuidas täpsemalt pöörduda. Küsida saab nii enda, sõbra, pereliikme kui õpingu-või töökaaslase kohta. Peaasi.ee nõustajad on kogemustega vaimse tervise spetsialistid, vastuse saab 48 tunni jooksul, e-nõustamine on tasuta. Nõustamisel lähtutakse konfidentsiaalsuse printsiibist.

 

Eluliin on emotsionaalseks toeks üksikute, õnnetute, masendunud ja/või enesetapumõtetega inimestele www.eluliin.ee 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-07) 
"Emotsionaalse toe telefon on inimestele, kes on emotsionaalse kriisi seisundis, depressioonis, tunnevad sügavat muret kaotuse ja leina tõttu, tunnevad üksindust, kannatavad vägivalla all,  kogevad mitmesuguseid suhte ja perekonnaprobleeme, sotsiaalseid raskusi või soovivad elust lahkuda."

Tallinna psühholoogilise kriisiabi telefon: 6314300 Avatud E-N 15.00 -19.00  ja R 15.00 -18.00

 

Ohvriabi kriisitelefon 116006 Ohvriabi teenuse eesmärgiks on kuriteo, hooletuse või halva kohtlemise või füüsilise, vaimse või seksuaalse vägivalla ohvriks langenud isikute toimetulekuvõime säilitamine või parandamine (Ohvriabi seadus, § 3 lg 1) Lähema info leiate www.palunabi.ee

 

Muud tasuta abi võimaluste leiate SIIT